עיצוב פנים – עיצוב מטבחים, חדרי ילדים וחדרי רחצה

עיצוב פנים – מטבחים

עיצוב פנים של מטבחים הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, המטבח, שמבקרים רבים גם אינו מופרד מן הסלון, משפיע רבות על האווירה בבית ועל האווירה בעת הבישול במטבח בפרט. בימינו ניתן לעצב מטבחים בשלל דרכים שונות ומגוונות, תוך שימוש באלמנטים עיצוביים שונים וצבעים מתאימים. סגנונות המבטחים הפופולריים ביותר הם מטבחים מודרניים, מטבחים כפריים ומבטחי וינטג’. מטבח מודרני לדוגמה יהיה מאופיין באלמנטים עיצוביים מודרניים – שימוש בצבעים קרירים, לרוב שחור ולבן, שימוש באלמנטים אלגנטיים ועיצוב מינימליסטי, עיצוב מטבחים מודרני ייצור תחושת אלגנטיות, קרירות, יוקרתיות ומודרניות במטבח.

עיצוב פנים – חדרי ילדים

עיצוב פנים של חדרי ילדים הוא בעל חשיבות גבוהה מאוד בהשפעתו על חיי הילד, זהו דבר ידוע שלעיצוב פנים יש השפעה על מצבעי הרוח והתחושות שלנו. עיצוב פנים מוצלח יצור אווירה נעימה ויתרום למצבי רוח חיוביים של הילד במהלך התפתחותו וחייו. עיצוב חדרי ילדי מתחלק לכמה חלקים שונים, החלקים העיקריים הם עיצוב חדרי תינוקות, עיצוב חדרי ילדים ועיצוב חדרי מתבגרים. בעיצוב חדרי תינוקות לדוגמה נשים לב יותר לפונקציונליות והבטיחות של החדר, ננסה לעצב את החדר כך שיתאים לנו מבחינה פרקטית ובעל מרחב תנועה נוח, וכן ננסה להשתמש בצבעים שיגרו את תשומת ליבו של התינוק ויעסיקו אותו. בעיצוב חדרי ילדים לדוגמה נבחר בבטיחות ומרחב על פני עיצוב, שכן על החדר להיות בטיחותי לילד ועליו להכיל מרחב בו הוא יוכל לשחק ולעסוק בתחביביו. בחרו בצבעים ניטרליים לעיצוב החדר של הילד כך שתוכלו בקלות להחליף רהיטים ולשלבם עם הצבעים הקיימים, הציבו שולחן עבודה בכדי שהילד יוכל לעסוק בתחביבים שלו ולבצע שיעורי בית בנוחות.
בעיצוב חדרי מבוגרים הסיפור הוא קצת שונה, בגיל כזה מומלץ לתת למתבגר לקחת חלק בעיצוב ולקבל החלטות משל עצמון, זאת מאחר והחדר הוא חלל המגורים שלו ומשמש מקום מפלט לילד שמבלה את רוב זמנו בגילאים הללו בחדרו.

עיצוב פנים – חדרי רחצה

עיצוב פנים של חדרי רחצה הוא תחום נרחב גם כן, ניתן לעצב חדרי רחצה בשלל צורות ודרכים גם למטרות פונקציונליות וגם למטרות דקורטיביות. כך לדוגמה ניתן למצוא שלל סוגים של חדרי רחצה – חדרים עם אמבטיה, חדרים עם מקלחת דוש, חדרים עם מקלחונים, חדרי רחצה עם שירותים ועוד.. מעבר לכך, ניתן לעצב את המקלחת עצמה או האמבטיה בשלל צורות ואפשרויות, כך לדוגמה נוכל להשתמש בווילון למקלחת או בדלתות זכוכית אוטמות, לשלב אמבטיה ביחד עם דוש ווילון ועוד..