עיצוב מטבחים – הפן הדקורטיבי והפן הפונקציונלי

עיצוב מטבחים- הפן הדקורטיבי

אנשים רבים בוחרים לעצב את המטבחים שלהם בכדי להעניק להם מראה יפה, ייחודי ומעוצב. לעיצוב מטבחים בפן הדקורטיבי יתרונות רבים, המטבח יתאים לעיצוב שאר הבית וישדרג את העיצוב הכולל, האווירה במטבח תהיה נעימה ותאפשר לנו לבשל, לאפות ולבצע דברים במטבח בהנאה ובצורה נעימה. כשם כך, תחום עיצוב המטבחים הוא תחום פופולרי מאוד , ישנם שלל עיצובים שונים של מטבחים ומגוון סגנונות. כל סגנון מאופיין עיצוב פנים מוקפד וייחודי, שילוב של צבעים ואלמנטים שונים ליצירת אווירה וסגנון ספציפי. סגנונות המטבחים הפופולריים ביותר בישראל הם מטבחים מודרניים ומטבחים כפריים. מטבחים מודרניים מאופיינים בעיצוב פנים מינימליסטי ואלגנטי, שימוש בצבעים קרירים, שחור ולבן, מראה נקי ואסתטי. מטבחים מודרניים ישדרו אווירת יוקרתיות, חדשנות, מקצועיות וקרירות. לעומת זאת, מטבחים כפריים מאופיינים בעיצוב פנים חמים וכפרי, שימוש בצבעים חמים ושילוב אלמנטים של עץ מלא לתחושת הכפריות. מטבחים כפריים ישדרו אווירת ביתיות, כפריות וחמימות.

עיצוב מטבחים – הפן הפונקציונלי

עיצוב מטבחים הוא לא רק שימושי בפן הדקורטיבי והעיצובי, אלא גם מבחינה פונקציונלית ופרקטית. עיצוב מטבחים בא יד ביד עם עבודות שיפוצים, כך שמעבר לעיצוב המראה של המטבח, ניתן לעצב את המבנה שלו. ניתן לעצב את המטבח כך שיתאים לצרכים המסוימים של אנשים שונים, כך לדוגמה, אנשים נמוכים יעדיפו מטבחים נמוכים, בהם אזורי האחסון נמצאים בהישג יד ובעיקר למטה. לעומת זאת, אנשים גבוהים יעדיפו מטבחים גובים, בהם מובנים גם אזורים אחסון מעל למשטח העבודה של המטבח. ישנם אנשים שמעדיפים ששטח העבודה במטבח יהיה גדול יותר, כך שניתן לעצב מטבח שיתאים לכך. ישנם אנשים שזקוקים ליותר אזורי אחסון, או רוצים להוסיף דלתות לארונות, מדפים ועוד.. כל אלו אפשריים על ידי עיצוב מטבחים ושיפוץ המטבח.

חומרים לעיצוב מטבחים

קיימים חומרים שונים ומגוונים המשמשים לעיצוב מטבחים, הן בפן העיצובי והן בפן הפרקטי. לכל חומר יתרונות וחסרונות שונים, רמת איכות, שימושים ומחיר שונה. החומרים הפופולריים ביותר לשימוש במטבחים הם עץ מלא, סנדוויץ’ ונסורת\MDF. עץ מלא נחשב לחומר יקר מאוד, לכן השימוש בו הוא רק בתור אלמנט בעיצוב המטבח ולא לעיצוב כולו, העץ נחשב לחומר בעל יתרונות רבים – הוא חזק מאוד, עמיד בפני מכות ורטיבות וקל לתיקון. סנדוויץ' הוא בעצם שכבות של עץ המודבקות אחת לשנייה, הוא בא ברמות איכות שונות ובהתאם לכך מחירו, סנדוויץ’ נחשב לחומר פופולרי בזכות חוזקו, עמידותו ויציבותו. MDF או נסורת נחשב לחומר זול שמהווה פתרון מספק במקרים בהם התקציב הוא מוגבל.