הדברות וטכנאי מחשבים

הדברות

לחיים בריאים וכדי למנוע עד כמה שאפשר זיהומים בבית, מומלץ לבצע הדברה בבית אחת לשנה באמצעות הדברות . המדבירים המנוסים משתמשים בהדברה אקולוגית ירוקה או לחילופין בחומרים כימיים כדי לקטול תיקנים, נמלים וחרקים אחרים המסתובבים מעת לעת בבית .
כשמזמינים את צוות הדברות יש ליידע אותם אם חיים בבית זה באופן קבוע חיות מחמד ולפרט אילו חיות. קרו מקרים שהחיות הביתיות הורעלו מההדברה והיו זקוקות לטיפולים רפואיים. לכן יש לנקוט משנה זהירות ולהרחיק אותן מהבית עד שהשטח יהיה נקי מהחומרים המסוכנים.
הדברות מבוצעות נגד מכרסמים המסתובבים בחצרות ובסמוך לפחי האשפה בעיקר בימי הקיץ. המדביר מפזר רעל באבקה ומדביק פתקים ברחבי הלובי ובחדר האשפה על מועד ביצוע ההדברה כדי שהציבור יידע על כך.
כל הדברה מחייבת היערכות בבית. הכנסת כל המזון, הציוד, הצעצועים וכו' לארונות, פינוי כל המשטחים כך שלא יהיה שום פריט שייחשף לחומר ההדברה. בתום העבודה יסביר המדביר מצוות הדברות כמה זמן יש להמתין עד פתיחת החלונות לאוורור הבית ועד שטיפת המשטחים והרצפות כמו באיטום בסנפלינג.

טכנאי מחשבים

כל טכנאי מחשבים למד בקורסים שונים את רזי המקצוע, לכן הוא יכול לסייע לפתרון כמעט כל תקלה במחשב. בעיות מורכבות שקשה לפתור במקום, יצריכו בדיקות מקיפות במעבדה לאיתור התקלה . אם אפשר להתגבר עליה היא תתוקן ואם לא, יצטרכו לבצע שינוי או החלפת החלק הפגום כדי שהמחשב יוכל להמשיך לפעול.
טכנאי מחשבים רואה תמיד שני צעדים קדימה ולכן ממליץ לבעלי העסקים השונים לבצע פעולות גיבוי באמצעות הענן . כך יתבצע גיבוי אוטומטי שישמור על כל המידע הקיים במאגר הנתונים של החברה. לא תהיה זליגה של מידע ובכל מקרה של תקלה קיים הגיבוי ואפשר להעלות אותו באופן מידי לרשת ולהמשיך לעבוד כרגיל.
כל טכנאי מחשבים מכיר תוכנות רבות ואת ייעודה של כל אחת מהן. בעסקים השונים הוא מתקין את התוכנות על פי הצורך ומוודא שהן אינן יוצרות בעיה עם תוכנות אחרות או משבשות את מהלך העבודה התקין.
טכנאי מחשבים משתדל להגיע במהירות האפשרית לכל לקוח כדי לפתור עבורו את הבעיה במחשב. התלות של כל אחד במחשב בכל תחומי החיים הופכת למהותית מיום ליום ולכן קיימת חשיבות כה רבה להגעה מהירה, לאיתור התקלה ותיקונה.