אינסטלטור וחשמלאי

אינסטלטור

במקרה של תקלה בדוד השמש קוראים לאינסטלטור כדי שיבדוק אותו ויחווה את דעתו. אם אפשר להחליף צנרת כדי לפתור את הבעיה, הדבר ייעשה. אך אם מדובר בדליפה בדוד עצמו אין ברירה אלא לפרק את הדוד הישן ולהרכיב דוד חדש.
אם קיימת נזילה מהברז במטבח ומים חודרים לארון הממוקם מתחת לכיור, יש לקרוא לאינסטלטור שיבוא לבדוק נושא זה. לעיתים מדובר בתקלה בברז שפשר לפתור אותה על ידי החלפת האטם ולפעמים מדובר בתקלה חמורה יותר המצריכה את החלפת הסיפון מתחת לכיור כיוון שיש בו סדק ולכן נוזלים מים לארון. חשוב לבצע את התיקון בהקדם כדי למנוע חדירת מים לתוך ארונות המטבח שעלולים לגרום לרטיבות ולעובש.
אם מבצעים שיפוץ בחדר האמבטיה לשיפור הנראות ולהתקנת כלים סניטריים חדשים ומודרניים באמצעות אינסטלטור, זה הזמן גם לפרק את כל צנרת הברזל החלודה ולהתקין במקומה צנרת פלסטיק איכותית שתאפשר למים לזרום לכל אורכה של הצנרת ללא תקלות וכך זרם המים הביתי יהיה קולח ולא איטי כפי שהיה בעבר.
כל תקלה בביוב של בניין רב קומות מצריכה קריאה לאינסטלטור כך שיגיע עם מכלית הביובית, ישאב את כל מי הביוב שהצטברו על הקרקע או נמצאים עדיין בתוך הצנרת, כדי לנקות את השטח מהפסולת ומהריחות הלא נעימים. תקלה מסוג זה נגרמת בדרך כלל כשהצינור נסתם עקב פריטים גדולים מדי שנזרקו לשירותים .

חשמלאי

כל חשמלאי מגיע במהירות האפשרית לכל קריאת שירות. אם קיימת תקלה במפעל ואנשי האחזקה אינם מאתרים את מקורה, הוא מגיע עם הציוד שלו, בוחן כמה נקודות ומיקומים ומעלה סברה על מקור התקלה. הוא פועל צעד אחר צעד עד שהוא עולה על התקלה ומתקן אותה.
חשמלאי הפועל בבתי הספר ובגני הילדים ברחבי העיר, מוודא שכל נקודות החשמל תקינות, ממוגנות ומחוברות בהארקה לאדמה כך שחלילה לא יתחשמל אף ילד.
לוחות חשמל ביתיים או גדולים יותר הם מקור לתקלות חוזרות ונשנות לאספקת החשמל. כדי למנוע אותן, רצוי לקרוא לחשמלאי שיבצע הפרדה ושינוי של מקורות הכוח וזוללי החשמל כמו מייבש הכביסה ודוד השמש כדי למנוע את שובן של התקלות הללו.
ברכישת מוצר חשמלי חדש כמו מדיח כלים, יש לוודא שמערכת החשמל ערוכה לכך וקיימים החיבורים הנחוצים לשם הפעלתה. אם יש צורך בחיווט, קוראים לחשמלאי שיבצע את העבודה הנדרשת שתאפשר את חיבורו של המדיח והפעלתו.
תודה לאתר ביטומן איטום שסיפק לנו מידע לכתיבת תוכן זה.